Prosinec 2011

od Julči

31. prosince 2011 v 13:40 | Nelis_cool_
Takže tady to mám od Julči je to moc pěkné tady je zdroj


taková lebka

31. prosince 2011 v 9:49 | Nelis_cool_


Co Vánoce,ale jmelí

29. prosince 2011 v 22:01 | Nelis_cool_ |  téma týdne
o téma týdne je Co Vánoce,ale jmelí nwm co tím myslí asi jaký byli vánoce a jestli jsme kupovali jmelí no vánoce byla ze všech nej dostala jsem spoustu věci a jmelí? no to na vánoce bohužel nekupujem ale já bych chtěla zlatý nebo stříbrný doufám že tak málo vám stačí xD

2 psy koho byste si vybrali?

29. prosince 2011 v 11:21 | Nelis_cool_
Takže psa mít nebudu ale jen se vás ptám jakýho byste si vybrali napíšu i o něm atd.... takže to bude docela dlouhý článek zdroj: hafici.cz


jak první Japonský čin

Japonský čin - Plemena psů, psí plemena - Japonský čin

Povaha plemene

Japan chin je přítulný a veselý pes s nekomplikovanou povahou. Je rád ve středu pozornosti a velmi si cení přítomnosti svého pána. Je poslušný a hravý, ale rozhodně není nijak divoký. Obvykle štěká jen zřídka. S ostatními psy a domácími mazlíčky vychází velmi dobře. S dětmi si rozumí, není však stavěný na drsné a tvrdé hry. Není to agresivní pes a kouše velmi zřídkakdy. Zajímavostí je, že prý dokáže dobře šplhat a vysoko skákat. Díky své velikosti je nenáročný na místo i na stravu. K cizím lidem se může chovat rezervovaně. Je to výborný společník, snadno se přizpůsobuje náladě svého pána. Japan chin je vynikajícím společenským psem pro lidi s dětmi i bez nich. Díky svému malému vzrůstu se výborně hodí i do malého bytu. Velmi rychle se přizpůsobí chodu domácnosti.

Popis japonského čina

Japan chin dorůstá výšky 20-25 cm a dosahuje váhy okolo 2,5-3 kg. Průměrná délka života je 12 let. V poměru k tělu je hlava velká, má zaoblenou, širokou lebku. Čelisti jsou široké a krátké. Dlouhé trojúhelníkové uši visí po stranách hlavy. Velké, kulaté oči jsou posazeny rovně a směřují dopředu. Japan chin má nůžkový nebo klešťový skus, mírný předkus je taktéž přípustný. Ale při zavřené tlamě nesmějí být vidět zuby. Tělo je čtvercového charakteru, délka trupu se shoduje s kohoutkovou výškou. Ocas je stočen na hřbet. Japan chin má malé, tzv. zaječí tlapky s pružnými polštářky. Srst je dlouhá, hedvábná a rovná. Nepřiléhá, ale má sklon odstávat. Nejrozšířenějším zbarvením je bílá s černou, dalším je bílá s červenou, která se pohybuje od citronově žluté po tmavě červenou.

Klasifikace FCI

Skupina 9 - společenská a toy plemena, sekce 8 - japan chin a pekinéz.

Základní péče o psa

Srst tohoto plemene naštěstí nemá sklon se zatuchávat, a proto postačí kartáčovat jednou až dvakrát týdně. Japan china můžete občas vykoupat, aby si jeho bílá srst zachovala zářivou barvu. Pravidelně čistěte zvukovody a předejděte tak zánětům způsobeným odumřelými chlupy. Pokud chcete předejít tmavému zabarvování na obličeji, čistěte kožní záhyby zásaditou vazelínou. Výchova japan china není nijak náročná, pokud po něm nechcete příliš, postačí, když budete důslední a otevření. Tvrdou výchovou naopak posílíte jeho svéhlavost a bude vás se stoickým klidem přehlížet. Japan chin má průměrnou potřebu pohybu. Rád běhá, dovádí a hraje si. Je jedním z plemen, která se poměrně snadno naučí chodit na kočičí záchůdek.


Jako druhý Havynský psík

Povaha plemene

Havanský psík je velmi veselý, přítulný, laskavý, přívětivý, hravý, inteligentní, učenlivý, poslušný, hravý, mírný, milý a citlivý pes. Je velmi oddaný své rodině, zbožňuje děti, ale nemá rád dětské škádlení, může pak být nějakou dobu uzavřený, je velmi milým společníkem. K cizím lidem může být podezřívavý. Dobře vychází s kočkami a domácími mazlíčky, je však žárlivý a pozornost si vynucuje štěkáním.

Popis havanského psíka

Havanský psík měří v kohoutku 23 až 27 cm, s tolerancí od 21 do 29 cm. Váha se pohybuje v rozmezí od 3 do 6 kg, standard FCI přesnou váhu neuvádí. Havanský psík má lehce zešikmené oči co nejtmavšího odstínu hnědé barvy, které jsou posazeny těsně nad nosním hřbetem. Uši jsou posazeny dosti vysoko, spadají volně podél hlavy, konce uší jsou mírně zaoblené. Tlapy mají zakulacený tvar, pevně přilehlé prsty a klenuté polštářky. Ocas je vysoko nesený, směrem k zádům zaoblený, nebo rolovaně přetočený přes záda. Havanský psík nemá podsadu. Krycí srst je velmi dlouhá, u dospělého psa měří 12 až 18 cm, je velmi měkká a jemná, může mít zvlněnou nebo kadeřavou formu.
Veškeré úpravy srsti, zastřihávání nebo trimování jsou zakázány. Povolena je pouze úprava konečků srsti na tlapkách a mírné zastřihávání srsti na čele, tak aby nezakrývala oči.
Existují 2 druhy zbarvení, čistě bílé s různými odstíny světle hnědé, tabákové a červenohnědé, povolené je také béžové zbarvení a černé skvrny. Pohyb je veselý a rozjařený.

Klasifikace FCI

Podle standardu FCI patří Havanský psík do skupiny IX. - Společenská plemena a toy, sekce 1 - Bišonci a příbuzná plemena. Oficiální zkratka v České republice je HAV. Číslo standardu je 250/ 11. 05. 1980 (Velká Británie).

Základní péče o psa

Havanský psík potřebuje velké množství péče. Srst se musí minimálně dvakrát týdně kartáčovat a vyčesávat, nejlépe pomocí řídkého hřebenu. Před lámáním se srst ochrání speciálním roztokem ve spreji. Pravidelně se vystříhává přebytečná srst mezi polštářky na tlapkách. Srst na tlapách se zastřihává do skoro přesného oválu. Srst okolo očí se musí pravidelně čistit a uhlazovat na přirozeně rostlou pěšinku uprostřed nosního hřbetu, mírně zastřihávat se smí pouze srst na čele. Výhodou havanského psíka je, že nelíná, odumřelé chlupy ze srsti nevypadávají, při vyčesávání zůstávají na kartáči. Havanský psík není náročný na pohyb, bude zcela spokojen se třemi až čtyřmi přiměřeně dlouhými procházkami denně.


Nevím jak vy ale mě asi víc vyhovuje ten havanský psík a vám?


pro cece za podpis

29. prosince 2011 v 9:34 | Nelis_cool_
taky tady je cece za vánoce budu to dělat po jednom doufám že se ti líbí /páčikolik si tak myslíte

28. prosince 2011 v 18:07 | Nelis_cool_
Kolik si tak myslíte že je tomuhle pejskovi????
objednávka toplistu

28. prosince 2011 v 17:16 | Nelis_cool_
Takže jen si sedím a napadá mě jestli někdo nechce udělat toplist pokud chcete tak

vaše přezdívka:
web:
e-mail:

ale musíte si vybrat ještě něco napište číslo (cece promiň) čísla tam nejsou napsaná ale kolikátý je to v řadě npř: napíšete první tak :

Hodnota


na mail vám pošlu ID (tý hodnoty si nevšímejte)

Pro CeCe

28. prosince 2011 v 16:59 | Nelis_cool_
Mám novou rubriku Moje výrobky neboli děkování za ně

takže CeCe moc děkuju za podpis je to tenhle
krásný že jinak pro jinak tenhle podpis bude vánoční
cece vyrobim diplomek a ty dárky zýa vánoce jsem nestihla takže nevím kdy budou
na Vánoce jsem dostala lps vážku a když jsem byla u kámošky tak jsme šli do kina a tam je hračkářství a tam byl lps v takovým pytlíku za 69Kč (ten normal lps!!!) a tam byl 1+1 zdarma :D takže jsem měla jednoho a kámoška taky jednoho :D...xD já tam měla modrýho mořskýho poníka a je nádhernej
Vaše

prosím poraďte :( :((((

27. prosince 2011 v 13:00 | Nelis_cool_
Prosím poraďte kde můžu stáhnout sims 3 plnou verzi prosím vás moc moc mocinky moc

o čem chcete

27. prosince 2011 v 11:39 | Nelis_cool_
Ahojte tak mě napadlo protože každýho zajímá něco jiného tak mě napadlo abyste my sem psali o čem byste ještě chtěli aby byl můj blog takže pište sem do komentů ale musim to schválit